niedziela, 20 listopada 2016

BACK TO THE 90's
Lata dziewięćdziesiąte minęły prawie dwie dekady temu, a my nadal powracamy do klasycznych wzorców z tego okresu. Dlaczego nadal czerpiemy inspiracje z mody lat 90 i dlaczego powraca ona do nas jak bumerang? Przede wszystkim na początku lat 90 zaczęto emitować w telewizji amerykańskie seriale takie jak Przyjaciele oraz Beverly Hills 90210, które w szybkim tempie stały się popularne. Widzowie totalnie zwariowali na punkcie serialowych bohaterek. Dziewczyny zaczęły naśladować ich style i fryzury. Styl lat 90 charakteryzował się przede wszystkim oversizowymi ciuchami, krótkimi topami, spódniczkami i oczywiście spodniami z wysokim stanem. Dla nas -młodych ludzi jest to odskocznia od teraźniejszości. Gdy oglądamy state seriale podziwiamy aktorów za ich oryginalność i niecodzienny styl ubierania, chcemy być jak oni. Jest tak dlatego, ponieważ moda ewoluuje. Dzisiaj dominuje nowoczesny styl, którego mamy już powoli dosyć. Nasi rodzice którzy żyli w tych czasach wiedzą o czym mówię. Podziwiamy styl ulicy z bronksu, ich ortalionowe kurki, dresy i reeboki. Przemawia do nas ich luz. Kiedyś nastolatkowie żyli beztrosko, bez telefonów, sami szyli i farbowali tkaniny. Lata 90 charakteryzują się również kiczem. Dwa koczki na głowie jak u Spice Girls, chokery na szyi, plastikowe spinki wpięte we włosy i sukienki zakładane na t-shirty.

Na szczęście dzisiaj ta moda nie jest nam obca dzięki projektantom, którzy w swoich nowych kolekcjach wplatają mode lat 90. W sieciówkach znajdziemy mnóstwo inspiracji tymi czasami. Ubrania w tym stylu są, moim zdaniem, ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody.

Dlatego przygotowałam 10 charakterystycznych dla tamtego okresu elementów garderoby, które powróciły do łask.

1. OVERSIZOWE BLUZY
LATA 90
TERAZ


2.  OGRODNICZKI

3. SPODNIE Z WYSOKIM STANEM 
LATA 90
TERAZ


4. WĄSKIE OKULARY


5. T-SHIRT Z NADRUKIEM

6. GRUNGE GIRLS
Grunge to styl, zapoczątkowany w latach 90., który kocha kontrasty, nie podąża za aktualnymi trendami, miesza różne fasony. Jest stworzony dla tych, którzy nie lubią klasyki, prostych krojów i grzecznych stylizacji. Poszukują czegoś innego, wyrażającego ich osobowość. Styl grunge to nie tylko moda. To przede wszystkim energia, luz, a także pozorna niedbałość." - Karina Orzechowska7. SUKIENKA SLIP ON A POD NIĄ T-SHIRT


8. ORTALION

9. KOCZKI


10. KABARETKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga

Instagram