wtorek, 8 sierpnia 2017

PLECAK, KTÓRY NIGDY NIE WYJDZIE Z MODY - fjallraven kankenPlecaki z lat 50 ubiegłego wieku były bardzo niewygodne. Ich wygląd przypominał bezkształtną kulę wiszącą z tylu pleców. By wyrównać wagę i komfort ich noszenia należało nosić torbę jednocześnie na plecach i na brzuchu. Z tego powodu młody Szwed Åke Nordin skonstruował pierwszy plecak, który umieszczony był wysoko i blisko pleców. Do jego wykonania użył drewnianej deski, którą obszył wytrzymałym materiałem z bawełny. Dzięki temu mógł z pełnym komfortem spacerować po górach i wykorzystywać swoje umiejętności jako skałt.
W latach 70 w Szwecji zostały przeprowadzone badania, które wykazały, że aż 80% społeczeństwa ma problemy z kręgosłupem przez noszenie toreb na jedno ramię. Åke przyglądając się owemu zjawiskowi założył firmę Fjällräven, specjalizującą się w plecakach. W 1978 roku wraz ze szwedzkim Związkiem Skautów zaprojektował plecak Kanken, który miał służyć młodemu pokoleniu, by odciążyć ich krzywe kręgosłupy. Plecak szybko został zaakceptowany wśród każdej grupy wiekowej.
Wygląd Kanken na przestrzeni lat niewiele się zmienił. Twórcy zaopatrzyli się w nowe kolory oraz dodali więcej rozmiarów, by udogodnić potrzebą dzisiejszego wieku. Torba wykonana jest z materiału Vinylon F, który jest odporny na przemijanie czasu, łatwo się czyści oraz jest wodoodporny.
Kilka miesięcy temu kupiłam plecak Kanken Classic w kolorze rożowym i jestem z niego bardzo zadowolona. Z czystym sumieniem mogę go każdemu polecić. Torba jest bardzo lekka (waży tylko 300g), jest bardzo pojemna (mieści rozmiar A4) oraz pasuje do wielu stylizacji. Plecak wypatrzyłam podczas oglądania norweskiego serialu SKAM, który na marginesie bardzo polecam obejrzeć. Zabieram go niemal wszędzie: do szkoły, na plażę czy na zakupy. Plecak kosztował 339zł i kupiłam go na kanken.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga

Instagram